סל הקניות שלי (0)

054-4501769
info@ruth-books.com

אודות ההוצאה

ספריית רות נולדה מאהבת השפה והספרות ומתוך אמונה כי בכוחו של ספר לפתוח שערי נפש אל תרבויות ועולמות חדשים. הספרים הרואים אור בספריית רות מביאים לקוראי העברית מבחר רבגוני ומרובה רבדים של יצירות ספרותיות ייחודיות, ומתאפיינים בניסיון לבחון את מצבו של האדם ביחס לתנאים החברתיים והפוליטיים של תקופתו. גם כאשר הם מתכנסים לחדרי חדרים, הם מותירים אשנב פתוח לרוח הפרצים של העולם; גם כאשר הם מתייחדים בסגנונם ובמבעם, לא יעמידו ויטראז' החוגג את משחק האורות של זגוגית הצבעונין - במונחיו של ת.ס. אליוט - אלא חלון הנפער לעולם, שרישומם של בית ורחוב ושריפה נשקפים בעדו.

לצד יצירות בנות זמננו, המפתחות כלים חדשים לביטויו של עולם משתנה ומחלצות מן הרעש הגדול סיפורים שעוד לא סופרו, אנו שוקדים להביא לקורא יצירות קלאסיות שהימים האלה יוצקים בהן לדעתנו דחיפות מחודשת. אלו גם אלו מוליכות את האמונה שהספרות אינה רק משקיפה על העולם אלא גם מתערבת בו ומשנה אותו במידת כוחה.

למשימה זו רתמנו את המתרגמים והעורכים המוכשרים והמוערכים בישראל, ושמנו דגש על עיצוב ייחודי ועל הדפסה וגימור מוקפדים, המכבדים את המילה הכתובה ואת קוראיה. ספרי ההוצאה מעוצבים כספרי אומן – כרוכים בכריכה קשה בתפירת חוט פשתן ועטיפת אפלין, ומודפסים על נייר משובח.

לאחר שנתיים של פעילות הקמנו את הסדרה "עולם", המביאה לקוראים ספרות איכותית במובן המסורתי של המילה, אך גם סביבתית במובן העכשווי של המילה: ספרות ששמה במרכז לא רק את חיי הנפש של הדמויות והמבנים החברתיים המסורתיים שבתוכם הן נתונות, אלא גם את הלחצים החיצוניים המשפיעים על עולמן: שינויי האקלים והתנאים הדמוגרפיים המשתנים בעקבות תופעות של הגירה, מלחמות, קולוניאליזם והתפשטות הקפיטליזם. זוהי ספרות שמעמיקה את מבטה בהיבטים המקומיים של עולם הנתון בתהליך מתמשך של גלובליזציה, ומתחקה אחר השינויים המתחוללים ברגע ומקום מסוימים, בתרבויות מקומיות שהתעצבו במשך מאות או אלפי שנים ונמחקות – לעיתים בתהליך שחיקה איטי ולעיתים כהרף עין. הסדרה משמרת את המוקד האנושי של הספרות, אבל כורכת אותו בשינויים החלים בכל רבדי הקיום האנושי לנוכח התמורות הקיצוניות המאפיינות את ההווה, ומביאה לקוראים שאלות בוערות של אקולוגיה, צדק חברתי וזכויות בעלי חיים.

גם בתהליכי ההפקה של הסדרה לקחנו בחשבון שאלות של קיימות, ובחרנו בכריכה רכה ובנייר אקולוגי, והיא תהיה זמינה גם במדיה הדיגיטלית.

ספרי ספריית רות מוצעים לרכישה במחיר הוגן כאן - באתר האינטרנט של בית ההוצאה, ובחנויות הספרים הפרטיות ברחבי הארץ.